Kredyty internetowe dla firm

Wśród produktów z jakich chętnie na co dzień korzystają przedsiębiorcy, ci mali i duzi, są poza leasingiem (na investto.pl sprawdzisz firmy leasingowe) chociażby kredyty bankowe dla firm. Przedsiębiorcy coraz częściej szukają atrakcyjnych produktów w sieci. Mowa tu również o kredytach bankowych, z których zwykle korzystają, na finansowanie bieżącej działalności czy inwestycje. Kredyty przez internet zyskują zainteresowanie z wielu powodów, a główny to oszczędność czasu.

Większość banków posiada w ofercie kredyty internetowe dla firm. O wiele łatwiej o takie w przypadku firm posiadający rachunki w danym banku – na podstawie wpływów na konto, rozchodów i pełnego obrazu przedsiębiorcy możliwe jest szybkie podjęcie decyzji kredytowej bez zbędnych formalności. Weryfikacja nie trwa wówczas dłużej niż 1 dzień, zatem środki na koncie zaksięgowane będą jeśli uzyska on kredyt następnego dnia.

Wady i zalety kredytu online dla firm

Minimum formalności i czas to zalety takiego kredytowania. Jeśli nie posiadamy konta w danym banku, w jakim staramy się o firmowy kredyt konieczne będzie przedłożenie wielu dokumentów, w tym księgowych, zaświadczeń o niezaleganiu z podatkami i składkami ZUS, wyciągów z konta bankowego. Zwykle można je dostarczyć po wstępnej decyzji banku już na spotkanie umówione w związku z koniecznością podpisania umowy kredytowej. Zwykle, biorąc pod uwagę znaczne ułatwienia w dostępie do zaświadczeń – najczęściej dostaniemy je w ten sam dzień, a także prowadząc dokumentację komputerowo, wszelkich formalności dopełnimy sprawnie.

Oczywiście sama decyzja o wyborze konkretnej oferty powinna być poprzedzona analizą możliwości finansowych i potrzeb firmy. Banki dla tzw. klientów VIP (u nas najpopularniejsze banki dla VIP) posiadają przeważnie oferty nieco bardziej urozmaicone i z lepszymi warunkami kredytowania – warto z takich korzystać. Należy zwrócić uwagę na wszelkie zapisy umowy przed jej podpisaniem, w tym oprocentowanie i dodatkowe koszty jakie trzeba będzie zapłacić za kredyt. Tak można uniknąć wielu niespodzianek w chwili wpływu środków na konto i przy spłacie.